Čo je čítačka kariet

Čítačka kariet je zariadenie na zadávanie údajov, ktoré číta údaje z pamäťového média v tvare karty. Čítačky kariet je možné rozdeliť na kontaktné a bezkontaktné čítačky kariet IC a diaľkové čítačky podľa rôznych typov kariet. Kontaktná karta IC sa riadi štandardným rozhraním ISO7816, zatiaľ čo bezkontaktná karta IC vyhovuje štandardnému rozhraniu ISO14443. A diaľkové čítačky sledujú štandardné rozhranie ETC GB20851.

card reader

Rozhrania pamäťovej karty nie sú jednotné. Medzi hlavné typy pamäťových kariet patria CF karta, karta SD, karta MiniSD, karta SM,

Čítačka kariet je hardvérové zariadenie, ktoré umožňuje čítať a prenášať dáta z rôznych prenosných pamäťových zariadení. Môže to byť samostatné zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču cez USB alebo môže byť integrované do počítača alebo multifunkčného zariadenia. Komerčné verzie čítačky kariet môžu čítať bezpečnostné čipové karty. Väčšina čítačiek kariet prijíma viacero formátov pamäťových kariet, vrátane Compact Flash a Secure Digital. Okrem toho väčšina multifunkčných tlačiarní / skenerov / kopírovacích prístrojov má vstavané čítačky kariet, takže môžete využiť výhody tlačiarní na tlač fotografií.

Niektoré čítačky kariet môžu pristupovať iba k jednej pamäťovej karte, kým niektoré pamäťové karty integrovali funkčnosť čítačky kariet. Preto, ak vložíte tento typ pamäťovej karty do portu USB, počítač môže priamo pristupovať k jeho údajom.