IoT čítačky kariet prinášajú Cloud-based Access Control na vzdelávací trh

NEW YORK CITY - Spoločnosť ScholarChip, poskytovateľ automatizovaných služieb v oblasti bezpečnosti a prevádzky škôl, oznamuje dva nové produkty, ktoré zahŕňajú internet vecí (IoT) a používajú sieť Power over Ethernet (PoE) na zabezpečenie prístupu do dverí a dochádzky do učební v školách K-12.

Podľa spoločnosti tieto zariadenia robia implementáciu rýchle, jednoduché a nákladovo efektívne tak pre modernizáciu v triede, ako aj pre novostavbu. Oba produkty využívajú systém fyzického prístupu a riešenia totožnosti od spoločnosti ScholarChip.

PoE Secure Door Access Reader

Prvé zariadenie, PoE Secure Door Access Reader, môže byť implementované pomocou existujúcich ethernetových káblov v budove školy. Dvere sú zabezpečené prepojením relé s úderom dverí a inteligentnou čítačkou ID kariet.

Dvere, ktoré sú káblové, sú ovládané prostredníctvom internetu a môžu byť uzamknuté jedným povelom odkiaľkoľvek. Všetky prístupy a povolenia dverí je možné spravovať aj online.

PoE Classroom Attendance Reader

Druhé zariadenie, PoE Classroom Attendance Reader, je systém založený na cloudových systémoch, ktorý poskytuje správy v reálnom čase, ktoré ukazujú, ktorí zamestnanci a študenti sa nachádzajú v budove alebo v konkrétnej miestnosti, čím pomáhajú prvému respondentovi reagovať rýchlo.

Čitatelia môžu byť namontované na stenu alebo na stôl a sú schopné spracovať triedu študentov za menej ako 60 sekúnd.

Pomocou tohto zariadenia môžu školské štvrte tráviť menej času na administratívne a administratívne úlohy.

Obe zariadenia majú zabudované spracovanie a poskytujú bezpečnosť v prípade straty siete.

"Našim cieľom je čo najjednoduchšie, aby školské oblasti zlepšili svoje bezpečnostné a prevádzkové funkcie prostredníctvom automatizácie s efektívnym pripojením na internet," hovorí Maged Atiya, Ph.D., CEO / CTO, ScholarChip. "Bezpečnostné opatrenia a automatizované dochádkové systémy transformujú prostredie K12 a IoT a PoE sú vlnou budúcnosti."