AKO POUŽÍVAŤ RFID TECHNOLOGIU: TYPY RFID TECHNOLÓGIE

Než si najmete konzultanta alebo sa pokúsite implementovať RFID sami, potrebujete určité základné znalosti o technológii.

RFID tagy

Štítky RFID sú k dispozícii v troch konfiguráciách:

Pasívne značky nemajú interný zdroj napájania, ale čerpajú energiu z čítačky. Jedná sa zvyčajne o tie najlacnejšie značky a často sú jednorazové.

Aktívne značky obsahujú batériu používanú na vysielanie a sú zvyčajne drahšie, ale môžu byť často opätovne použité.

Semi-pasívny, hybridný pasívny a aktívny, používa batériu na ovládanie čipu RFID, ale komunikuje s využitím energie od čítačky.

Frekvencie FID

RFID značky sú k dispozícii aj v rôznych frekvenciách. Patria sem nízkofrekvenčné (LF), vysokofrekvenčné (HF), ultra vysoká frekvencia (UHF) a ultra široký pás (UWB). Zvyčajne vyššie frekvencie ponúkajú väčšiu šírku pásma, výmenu dát a vyšší komunikačný rozsah, hovorí Thompson. Je pravdepodobné, že budete potrebovať UHF, "frekvenciu dodávateľského reťazca", ktorú udelili Wal-Mart, DoD a Sam's Club.

Súpravy pre štartér RFID

Komplexný ako RFID môže vyzerať, "to nie je čarodejnica," hovorí Thompson. Ani nie je to tak drahé ako pred niekoľkými rokmi, keď spoločnosť Wal-Mart poverená RFID od 100 jej väčších dodávateľov. Niektorí dodávatelia sa na začiatku bavili s odhadmi až 1 milión dolárov na nové systémy RFID, ale dodávatelia technológií čoskoro reagovali pomocou aplikácií "štartovacích balíčkov" a "slap-a-ship" s nízkymi nákladmi, ktoré umožnili malým podnikom experimentujte s RFID a skúste jednu aplikáciu naraz.

"Mnohí poskytovatelia RFID zariadení poskytnú štartovacie súpravy za takmer 2500 dolárov vrátane čítačky a niektorých značiek," hovorí Thompson. "Za 25 000 dolárov bude veľa implementátorov poskytovať nejaký druh výslovného hodnotenia návratnosti investícií alebo zameranej implementácie vrátane jedného alebo dvoch čitateľov, niektorých značiek, inštalácie a podpory."

Najlepší typ projektu pre začínajúcich malých firiem je ten, ktorý je malý, obmedzený na jednu aplikáciu (napríklad sledovanie aktív) av "uzavretej slučke", čo znamená, že v rámci štyroch stien vášho majetku. Firmy môžu vždy rozširovať aplikácie alebo typy sledovaných tovarov a dáta môžu byť integrované do podnikových počítačových systémov, ale je dôležité zvládnuť túto technológiu v malom rozsahu predtým, ako sa pokúsite o väčší podnik, hovoria odborníci.